Про нас

Заголовки статей повторюють одні і ті ж фрази:

  • «Хочеш схуднути – відмовся від борошняних виробів, смаженого, солодкого, і не їж після шостої вечора».
  • «Зайва вага набирається тільки від картоплі, тортів, цукерок та інших «злих» продуктів».
  • «У всіх бідах винен тільки цукор та інсулін».
  • «Їж маленькими порціями, але часто – розженеш метаболізм».
  • «Без щоденного бігу і виснажливих тренувань у спортзалі схуднути неможливо».
  • «Без прийому протеїну та інших спортивних добавок м’язи не накачати».

Все це має мало спільного з дійсністю. При цьому багато дієтологів приводять абсолютно суперечливу інформацію. Сьогодні один дієтолог говорить про одне, а завтра інший говорить про зворотне. Кому ж вірити, і чи є вихід? Вихід є – довіритися науці! Саме тому з’явився проект do eat. Це перший і поки єдиний в Україні науково-освітній проект про здоровий спосіб життя і здорове харчування.

У чому суть проекту do eat?

Do eat – це заклик до змін, і у першу чергу – до зміни переконань, ніби для схуднення і міцного здоров’я необхідно повністю відмовитись від улюбленої їжі і “вмирати” на біговій доріжці. Do eat – це заклик до балансу та здорового глузду. Ми пропагуємо адекватну дієтологію і критично ставимося до таких понять, як “схуднути до літа”, “починаю з понеділка”, “відпрацюю шоколадку у спортзалі” або “сідаю на дієту”.

Дієти працюють тільки обмежений період часу! Коли людина чує слово «дієта», у її підсвідомості спливають картинки обмежень і слово «не можна». Не можна їсти після шостої вечора, не можна зібратися з друзями, розслабитися і з’їсти смачний десерт, не можна іноді випити келих вина. Зазвичай дієта коли-небудь починається і закінчується, а потім знову починається. Таке замкнуте коло може тривати все життя, якщо людина не розуміє, як влаштована фізіологія та психологія нашого організму. Ми виправимо цю ситуацію і навчимо, як харчуватися здорОво і здОрово – без зривів, повернення втрачених кілограмів і слова «не можна».


Головна мета do eat. – відокремити правду від тонни інформаційного сміття і надати перевірену інформацію всім бажаючим. Ми не любимо пафосу, але можемо назвати себе «Руйнівниками дієтологічних міфів».


На do eat. ви отримаєте тільки науково обґрунтовану інформацію українською та російською мовами! Ми любимо свою справу, ми знаємо свою справу, і готові поділитися своїми знаннями з вами.

Розкажіть про нас у соціальних мережах і підписуйтесь на спільноту у Facebook – будьте в курсі виходу нових статей. Давайте разом просувати науку в Україні!

Команда Do eat.

Євгенія Рязановська

Фітнес дієтолог/нутріціолог, психолог, блогер

Освіта: Національний університет фізичного виховання і спорту України, спеціальність – «Спортивна дієтологія»; Національний Авіаційний Університет, спеціальність «Практична психологія».

Сертифікації та курси: «Академії фітнесу України» та школи «Olimpia» категоріі «Advance» у галузі спортивної дієтології!

Сфера компетенції: схуднення, набір м’язевої маси, підтримання оптимальної ваги, індивідуальний підбір раціону харчування, психологічна підтримка і допомога, робота з розладами харчової поведінки!

Додаткові відомості: понад 6 років практичної роботи з клієнтами, засновник онлайн проекту «PerfectBody» та «PeefectBody-school», автор статей та публікацій для власного блогу в Instagram @make_your_perfectbody

Максименко Олександр

Фітнес-нутріціолог, спортивний дієтолог

Освіта: Національний університет фізичного виховання і спорту України, спеціальність – «Спортивна дієтологія».

Сертифікації та курси: сертифікований FPA фітнес-нутриціолог (Європейська акредитація European Health & Fitness Association); онлайн курси: Nutrition and Health: Macronutrients and Overnutrition (Wageningen University & Research, Нідерланди), The Science of Weight Loss: Dispelling Diet Myths (The University of Newcastle, Австралія).

Сфера компетенції: розробка індивідуального раціону для схуднення/набору м’язової маси, утримання нової ваги, підвищення тренувальної працездатності, вегетаріанске/веганське харчування.

Додаткові відомості: основний автор наукових статей на сайті «ЗОЖНИК», співавтор “Книги Зожника”.

Дарина Маханьова

Нутріціолог, спортивний дієтолог

Освіта: Національний університет фізичного виховання і спорту України, спеціальність – “Спортивна дієтологія”.

Сертифікації та курси: “Академія фітнесу України”. Онлайн курси: Nutrition and Lifestyle in Pregnancy (Ludwig-Maximilians-Universität München), Stanford Introduction to Food and Health (Stanford University), Eat Real Food: How to Eat a Whole-Food, Plant-Based Diet.

Сфера компетенції: схуднення/набір м’язової маси, дієтологічне супроводження спортсменів, консультування веганів та вегетаріанців, підготовка спортсменів до змагань.

Додаткові відомості: автор рубрики “Здоров’я” на ivona.bigmir.net, автор блога про раціональне харчування